2022-06-15 14:49
Kajaani Gymnastics ry

Gymnaestradan NTV-kilpailujen tulokset

Kajaanin Gymnasticsin voimistelijoita osallistui useissa kilpailuluokissa naisten telinevoimistelun kilpailuissa Tampereella viime viikon lopulla järjestetyssä voimistelun suurtapahtumassa, Gymnaestradassa.

Seuramme nuori voimistelija, kuhmolainen Vilma Moilanen osallistui ensimmäistä kertaa seuramme historiassa telinevoimistelun maajoukkuelinjan 1. luokassa (MJ1) kilpailuun.

Kilpalinjalla voimistelijoita osallistui B-, C-, D-, E- ja F-luokkiin sekä E-luokan joukkuekilpailuun. F-luokassa Leeni Leinonen voimisteli hopealle hypyssä.


****

TULOKSET

Gymnaestrada Tampere Telinevoimistelun kilpailut Tampere, 8.-12.6.2022


NTV MJL 1. luokka

Neliottelu
1 Juntikka Marja, HIFK Gymnastics, 32,700   
2 Tykkä Sini, Voimisteluseura Helsinki VSH, 32,200   
3 Terho Aina, Espoon Telinetaiturit, 32,100  

20 Moilanen Vilma, Kajaani Gymnastics, 27,600

Hyppy
1 Juntikka Marja, HIFK Gymnastics, 9,400
2 Vähimaa Lea, HIFK Gymnastics, 9,000        
2 Suvanto Fiona, Turun Urheiluliitto Voimistelu, 9,000

12 Moilanen Vilma, Kajaani Gymnastics, 8,600

Eritasonojapuut
1 Kontro Kerttu, Kuopion Reippaan Voimistelijat, 8,500
2 Ahvas Sofia, Turun Urheiluliitto Voimistelu , 8,300
3 Tykkä Sini, Voimisteluseura Helsinki VSH,8,100                  

22 Moilanen Vilma, Kajaani Gymnastics, 6,100

Puomi
1 Nikkola Stiina, Pyrkivä Gymnastics, 8,200
2 Järvinen Helmi, Espoon Telinetaiturit, 8,000
3 Terho Aina, Espoon Telinetaiturit, 7,900

13 Moilanen Vilma, Kajaani Gymnastics, 6,900

Permanto
1 Juntikka Marja, HIFK Gymnastics, 8,500
1 Vähimaa Lea, HIFK Gymnastics, 8,500
3 Järvinen Helmi, Espoon Telinetaiturit, 8,200

28 Moilanen Vilma, Kajaani Gymnastics, 6,000

B-luokka nuoremmat

1  Järvinen Elle, HIFK Gymnastics, VII
2 Laurila Sofia, Pyrkivä Gymnastics, VII          
3 Herttua Cecilia, HIFK Gymnastics, VII          
3 Hepokorpi Emilia, HIFK Gymnastics , VII      

Karppinen Ella, Kajaani Gymnastics, III
Pulkkinen Juulia, Kajaani Gymnastics, II
Leinonen Elma, Kajaani Gymnastics, I


B-luokka vanhemmat

1 Salo Saana, Tampereen Voimistelijat, VI     
2 Patrikainen Aino, Tampereen Voimistelijat , VI       
2 Lehtinen Meri, Tampereen Voimistelijat, VI           

Kinnunen Kiia, Kajaani Gymnastics, IV
Korhonen Aava, Kajaani Gymnastics, IV
Kuosmanen Silva, Kajaani Gymnastics, II
Parkkinen Jade, Kajaani Gymnastics, II
Korhonen Vanessa, Kajaani Gymnastics, I      
Määttä Helka, Kajaani Gymnastics, I
Määttä Helmi, Kajaani Gymnastics, I  
Nevanperä Iida, Kajaani Gymnastics, I


C-luokka vanhemmat

1 Kerttula Pinja, Tampereen Voimistelijat, VII
2 Logje Helmi, Taipumattomat, VI      
3 Heikkinen Peppi, Pyrkivä Gymnastics, VI     

Ala-Hiiro Anniina, Kajaani Gymnastics, III 
Hälinen Netta, Kajaani Gymnastics, III           
Karvinen Inka, Kajaani Gymnastics, III
Rautiainen Eevi, Kajaani Gymnastics, III
Tikkunen Nelli, Kajaani Gymnastics, III
Kraskoff Ida, Kajaani Gymnastics, I
Sivonen Emma, Kajaani Gymnastics, I


D-luokka nuoremmat

1 Ruutu Piola, HIFK Gymnastics, VII   
2 Bakkar Hasania, Pyrkivä Gymnastics, VII     
3 Heino Ansa, Espoon Telinetaiturit, VI

Seitajärvi Meea, Kajaani Gymnastics, II          


D-luokka vanhemmat

1 Nurmikko Milla, Pyrkivä Gymnastics, VII     
2 Nuutinen Nella, Voimisteluseura Keski-Uusimaa, V            
3 Tanttu Selma, Pyrkivä Gymnastics, V

Oikarinen Anni, Kajaani Gymnastics, III
Virtanen Iris, Kajaani Gymnastics, III
Kemppainen Helmi, Kajaani Gymnastics, II
Moilanen Senja, Kajaani Gymnastics, II


E-luokka vanhemmat

Neliottelu

1 Mäkinen Heta, Voimisteluseura Keski-Uusimaa, 43,900    
2 Tenhu Elsa, Viipurin Reipas, 43,000
3 Pieniluoma Julia, Tampereen Voimistelijat, 42,750

Poranen Anna, Kajaani Gymnastics, 38,750
Maier Sini, Kajaani Gymnastics, 36,150
Kallio Nanna, Kajaani Gymnastics, 35,400
Korhonen Anni, Kajaani Gymnastics, 30,250

Hyppy

1 Sillanpää Iris, Viipurin Reipas 10,850
2 Veijola Anna, Taipumattomat 10,850
3 Silvast Laura, Viipurin Reipas 10,800
...
34 Poranen Anna, Kajaani Gymnastics 9,850
36 Korhonen Anni, Kajaani Gymnastics 9,850
40 Maier Sini, Kajaani Gymnastics 9,700
41 Kallio Nanna, Kajaani Gymnastic 9,700

Eritasonojapuut

1 Koikkalainen Alina, Lappeenrannan Voimistelijat 10,700
2 Pieniluoma Julia, Tampereen Voimistelijat 10,700
3 Silvast Laura, Viipurin Reipas 10,600
...
37 Poranen Anna, Kajaani Gymnastics 9,200
37 Kallio Nanna, Kajaani Gymnastics 9,200
41 Maier Sini, Kajaani Gymnastics 8,700

Puomi

1 Mäkinen Heta, Voimisteluseura Keski-Uusimaa 11,400
2 Mäenpää Minttu, Viipurin Reipas 10,900
3 Alakärppä Emilia, Viipurin Reipas 10,900
...
15 Korhonen Anni, Kajaani Gymnastics 9,900
30 Poranen Anna, Kajaani Gymnastics 9,100
40 Maier Sini, Kajaani Gymnastics 8,200
46 Kallio Nanna, Kajaani Gymnastics 7,700

Permanto

1 Mäkinen Heta, Voimisteluseura Keski-Uusimaa 11,700
2 Kellokoski Iina, Jyväskylän Voimistelijat-79 11,550
3 Pieniluoma Julia, Tampereen Voimistelija 11,500
...
28 Poranen Anna, Kajaani Gymnastics 10,600
29 Korhonen Anni, Kajaani Gymnastics 10,500
50 Maier Sini, Kajaani Gymnastics 9,550
53 Kallio Nanna, Kajaani Gymnastics 8,800


F-luokka vanhemmat

Neliottelu

1 Kajander Ella, Tampereen Voimistelijat, 43,100     
2 Rönkä Pinja, Fliku-82, 42,900          
3 Pasma Helga, Voimisteluklubi Lohja, 42,450

19 Leinonen Leeni, Kajaani Gymnastics, 39,800
29 Paavola Erika, Kajaani Gymnastics, 37,100
39 Oksman Ciara, Kajaani Gymnastics, 8,650

Hyppy  

1 Rönkä Pinja, Fliku-82, 11,300          
2 Pasma Helga, Voimisteluklubi Lohja, 11,200
2 Leinonen Leeni, Kajaani Gymnastics, 11,200

37 Paavola Erika, Kajaani Gymnastics, 9,400

Eritasonojapuut          

1 Koskela Siiri, Turun Urheiluliitto Voimistelu, 9,900
1 Hirvonen Hilja, Tampereen Sisu, 9,900
1 Kankaala Milja-Elina, Tampereen Voimistelijat, 9,900

28 Paavola Erika, Kajaani Gymnastics, 8,600
34 Leinonen Leeni, Kajaani Gymnastics, 7,800
36 Oksman Ciara, Kajaani Gymnastics, 7,100

Puomi  

1 Pennala Robin, Fliku-82, 11,450
2 Kajander Ella, Tampereen Voimistelijat, 11,250
3 Naskali Ilona, Tampereen Voimistelijat, 11,100

12 Leinonen Leeni, Kajaani Gymnastics, 10,000
23 Paavola Erika, Kajaani Gymnastics, 8,800
36 Oksman Ciara, Kajaani Gymnastics, 1,550

Permanto                    

1 Rönkä Pinja, Fliku-82, 11,500
2 Kankaala Milja-Elina, Tampereen Voimistelijat, 11,500
3 Koitto Sara, Vaasan Telinetaiturit, 11,400

17 Leinonen Leeni, Kajaani Gymnastics, 10,800
22 Paavola Erika, Kajaani Gymnastics, 10,300


E-luokka joukkuekilpailu

1 Tampereen Voimistelijat, 131,850
2 Kuopion Reippaan Voimistelijat, 131,500
3 HIFK Gymnastics, 130,950

12 Kajaani Gymnastics, 117,500