2021-11-07 23:24
Kajaani Gymnastics ry

Naisten telinevoimistelun kisatuloskooste (syksy 2021)

Seuran telinevoimistelijat osallistuivat syksyn 2021 aikana kilpailuihin Ylivieskassa, Helsingissä, Kalajoella ja Turussa. Kisoissa nähtiin paljon onnistumisia, ennätyskategorioita ja pisteitä, luokkanousuja ja ensimmäisiä kilpailusuorituksia! Ensimmäistä kertaa seura osallistui myös Suomen Voimisteluliiton JunnuGym joukkuekilpailuun D-luokan joukkueella. Mukana kilpailussa olivat Hilla Moilanen, Vilma Moilanen, Ayse-Melissa Nuulamo ja Iris Pelkonen. Valmentajana kilpailussa mukana oli Minna Karjalainen ja tuomarina Jonna Kalermo-Poranen.

Kilpailijoita mukana kisoissa syksyn kisoissa oli 25 ja kilpailuosallistumisia oli yhteensä 44. Tuomareita seuralla on tällä päättyvällä olympiadikaudella ollut viisi (TK2-taso) ja valmentajia tänä syksynä valmennusryhmissä yhdeksän. Iso kiitos vapaaehtoisille valmentajille ja tuomareille kilpailutoiminnan mahdollistamisesta lapsille ja nuorille lajin parissa!
 

NTV KILPAILUTULOKSET SYKSY 2021

 

NTV JunnuGym ja joukkue SM-kilpailut, Turku 5.-7.11.2021
D-JunnuGym 7.11.2021
D-luokan joukkueessa Kajaani Gymnasticsilta kilpailivat: Moilanen Hilla, Moilanen Vilma, Nuulamo Ayse-Melissa ja Pelkonen Iris

1 Pyrkivä Gymnastics Yhteensä 105,600
Hyppy 27,750
Nojapuut 25,850
Puomi 25,700
Permanto 26,300
2 Kuusikon Urheilijat Yhteensä 104,300
Hyppy 28,600
Nojapuut 24,400
Puomi 26,100
Permanto 25,200
3 HIFK Gymnastics Yhteensä 104,250
Hyppy 27,550
Nojapuut 26,300
Puomi 24,800
Permanto 25,600
8 Kajaani Gymnastics Yhteensä 96,550
Hyppy 28,200
Nojapuut 19,750
Puomi 22,800
Permanto 25,800
 

NTV kilpalinjan luokkakilpailut, Kalajoki 6.11.2021

B-luokka vanhemmat (10v ja vanhemmat)
1 Niemi Peppi-Lotta, Kyrön Voima Voimistelujaosto (kat VII)
2 Järvenoja Matilda, Voimistelumaailma Oulu (kat VI)
3 Piisilä Veera, Voimistelumaailma Oulu (kat VI)
6 Gardniya Marina, Kajaani Gymnastics (kat V)
11 Kraskoff Ulrika, Kajaani Gymnastics (kat IV)
11 Ojalehto Helmi, Kajaani Gymnastics (kat III)
11 Sivonen Emma, Kajaani Gymnastics (kat III)

C-luokka vanhemmat (11v ja vanhemmat)
1 Virtanen Iris, Kajaani Gymnastics (kat VI)
2 Kallio Nanna, Kajaani Gymnastics (kat V)
3 Moilanen Senja, Kajaani Gymnastics (kat IV)
4 Rautiainen Eevi, Kajaani Gymnastics (kat IV)
6 Maier Sini, Kajaani Gymnastics (kat IV)
11 Hälinen Netta, Kajaani Gymnastics (kat III)
11 Kääriäinen Kerttu, Kajaani Gymnastics (kat III)
11 Tikkunen Nelli, Kajaani Gymnastics (kat III)
11 Ala-Hiiro Anniina, Kajaani Gymnastics (kat I)

D-luokka nuoremmat (7-11-vuotiaat)
1 Meriläinen Amalia, Voimistelumaailma Oulu (kat V)
2 Torssonen Viena, Kyrön Voima Voimistelujaosto (kat III)
3 Seitajärvi Meea, Kajaani Gymnastics (kat II)

D-luokka vanhemmat (12v ja vanhemmat)
1 Kemppainen Helmi, Kajaani Gymnastics (kat IV)
2 Pekanoja Alma, Voimistelumaailma Oulu (kat IV)
3 Ranta Moona, Voimistelumaailma Oulu (kat IV)
4 Korhonen Anni, Kajaani Gymnastics (kat III)
7 Oksman Ciara, Kajaani Gymnastics (kat III)
8 Paavola Erika, Kajaani Gymnastics (kat III)
10 Poranen Anna, Kajaani Gymnastics (kat III)

E-luokka (yli 7v)

Neliottelu
1 Nivukoski Nanna, Kyrön Voima Voimistelujaosto 43,900
2 Leinonen Leeni, Kajaani Gymnastics 41,600
3 Kangas Maija, Kyrön Voima Voimistelujaosto 41,150
9 Pekkala Silja, Kajaani Gymnastics 38,050
Hyppy
1 Visuri Viivi, Kyrön Voima Voimistelujaosto 12,250
2 Nivukoski Nanna, Kyrön Voima Voimistelujaosto 12,150
3 Lepistö Essi, Kyrön Voima Voimistelujaosto 12,100
6 Leinonen Leeni, Kajaani Gymnastics 11,900
15 Pekkala Silja, Kajaani Gymnastics 10,500
Nojapuut
1 Kangas Maija, Kyrön Voima Voimistelujaosto 10,700
2 Finning Unelma, Voimistelumaailma Oulu 10,500
3 Ranta Lotta, Voimistelumaailma Oulu 10,150
7 Leinonen Leeni, Kajaani Gymnastics 9,500
14 Pekkala Silja, Kajaani Gymnastics 8,500
Puomi
1 Nivukoski Nanna, Kyrön Voima Voimistelujaosto 10,600
2 Leinonen Leeni, Kajaani Gymnastics 9,750
3 Lavander Alisa, Kalajoen Voimistelijat 9,550
4 Pekkala Silja, Kajaani Gymnastics 8,700
Permanto
1 Kangas Maija, Kyrön Voima Voimistelujaosto 11,550
2 Lepistö Essi, Kyrön Voima Voimistelujaosto 11,450
3 Nivukoski Nanna, Kyrön Voima Voimistelujaosto 11,050
8 Leinonen Leeni, Kajaani Gymnastics 10,450
9 Pekkala Silja, Kajaani Gymnastics 10,350
 

NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut, Helsinki 31.10.2021

C-luokka vanhemmat (11v ja vanhemmat)
1 Lehtonen Kerttu, Pyrkivä Gymnastics (kat VII)
2 Jokelainen Nea, Kajaani Gymnastics (kat VI)
3 Laitinen Saida, Voimisteluseura Helsinki VSH (kat VI)
10 Kallio Nanna, Kajaani Gymnastics (kat V)
11 Maier Sini, Kajaani Gymnastics (kat V)
11 Moilanen Senja, Kajaani Gymnastics (kat V)
11 Rautiainen Eevi, Kajaani Gymnastics (kat IV)
11 Tikkunen Nelli, Kajaani Gymnastics (kat III)
11 Ala-Hiiro Anniina, Kajaani Gymnastics (kat II)

D-luokka nuoremmat (7-11-vuotiaat)
1 Nikkola Stiina, Pyrkivä Gymnastics (kat VII)
2 Söderholm Isabella, Espoon Telinetaiturit (kat VI)
3 Sirén Ebba, Voimisteluseura Helsinki VSH (kat V)
11 Moilanen Hilla, Kajaani Gymnastics (kat IV)
11 Moilanen Vilma, Kajaani Gymnastics (kat IV)
11 Seitajärvi Meea, Kajaani Gymnastics (kat II)

D-luokka vanhemmat (12v ja vanhemmat)
1 Mäkinen Iida, Voimisteluseura Keski-Uusimaa (kat VII)
2 Hytönen Taika, Kuusikon Urheilijat (kat VI)
3 Huuskonen Aada, Kuusikon Urheilijat (kat V)
8 Nuulamo Ayse-Melissa, Kajaani Gymnastics (kat IV)
11 Kemppainen Helmi, Kajaani Gymnastics (kat II)
11 Oksman Ciara, Kajaani Gymnastics (kat II)
11 Poranen Anna, Kajaani Gymnastics (kat II)
 

NTV kilpalinjan B-G luokkakilpailut, Ylivieska 25.9.2021

D-luokka nuoremmat (7-11-vuotiaat)
1 Moilanen Hilla, Kajaani Gymnastics (kat V)
2 Luolavirta Noora, Voimistelumaailma Oulu (kat V)
3 Moilanen Vilma, Kajaani Gymnastics (kat IV)
8 Seitajärvi Meea, Kajaani Gymnastics (kat II)

D-luokka vanhemmat (12v ja vanhemmat)
1 Kärkkäinen Sanni, Oulun Pyrintö voimistelujaosto (kat VI)
2 Säkkinen Meea, Oulun Pyrintö voimistelujaosto (kat V)
3 Sipola Elvi, Oulun Pyrintö voimistelujaosto (kat IV)
11 Poranen Anna, Kajaani Gymnastics (kat II)